Jdi na obsah Jdi na menu
 


AMÁLKA

19.7. 2007 jsme předali občanskému sdružení Psi pro život Amálku. Své psí dětství bude trávit v předvýchově v rodině svých budoucích páníčků v Jablonci nad Nisou . Pak půjde na speciální výcvik asistenčních psů a potom se zase vrátí do své rodiny.

 

 

21.7. 2007 - výňatek z mailu

,, Dobrý den,
Malenka je moc šikovná a hodná. Domů jsme s ní dorazili sice až okolo jedenácté
večer, ale byla moc hodná, seznámila se se zahradou, dostala granulky a bez brečení spala do pěti do rána. V pátek jsme ji seznamovali s okolím. Byli jsme na procházce  u vody, do které jen po malinkém zaváhání s radostí skočila. Doma zatím neudělala ani jednu loužičku a nejraději spí v koupelně na dlažbě, kde se chladí. Vypadá hrozně roztomile, když jí granulky, protože je přežvykuje vleže. Jinak je to moc a moc hodný a pohodový pejsek, strašně moc Vám za něj děkujeme, všichni z něho máme neskutečnou radost. Vozíčku se nebojí, vyskočila si na něj k dceři i pro piškotek. Na povely reaguje moc hezky, nečekali jsme, že bude tak krásně poslušná. Ještě jednou moc a moc děkujeme. A určitě se Vám ještě ozveme, jak se tady Malence líbí, až se tady víc zabydlí.

Moc Vás zdraví Moricovi a Malenka "

 

 

 

 

 

 

 

24.7. 2007 - výňatek z mailu
...Malenka zůstala Malenkou, řekli jsme si, že už je dost stará na to, aby se ji jméno měnilo a mimoto Malenka je moc a moc krásné jméno. Jinak se už opravdu oťukala a tropí různé nezbednosti, například nedávno v noci, když se nudila a nemohla usnout, strhla z obývací stěny kytku, takže hlína byla naprosto všude, ale tvářila se tak provi-nile, že se za to ani nedala potrestat, tak jsme se tomu jen zasmáli a byli jsme rádi, že už se aklimatizovala. Také ji už vypadly dva spodní zoubky. S venčením nijaké problémy nejsou, trávíme hodně času na zahradě, takže doma zatím udělala loužičku jen jednou a večer ji jinak vždy před spaním pustíme ven se vyvenčit.
Takže zatím zvládáme všechno v pohodě... "

 

 

 

2.8. 2007 - výňatek z mailu

,, Dobrý den,
Omlouváme se za zpoždění s e-mailem, ale nějak nám Malenka zabírá moc času. Užíváme si jejích štěněčích dnů a hrajeme si s ní. V sobotu jsme podnikli návštěvu veterináře, kde se Malenka moc a moc líbila. Na příští týden jsme ji také dohodli očipování. Jaké jsou Vaše zkušenosti ohledně čipování, my nemáme žádné a tak by jsme chtěli znát i váš názor, protože v časopisech to někteří chválí, ale jiní naopak kritizují. Jinak s Malenku chodíme hodně na procházky a na pondělí má domluvenou svou první jízdu autobusem (máme protekčního pana řidiče). Chodíme se s ní koupat, ale z velké vody má zatím respekt, spíš se ji líbí tekoucí potok, kde se brouzdá, cáká a potápí se. Pomalu ji začínáme učit povely lehni, hop na vozík, kde dostává odměny a při procházkách strašně ráda nosí klíče za chlupatou klíčenku., při čemž vypadá jak s největším úlovkem na světě a pyšně se s nimi nese.
Posíláme slíbené fotky a určitě se Vám ještě ozveme, jak se máme.

Hezké prázdniny přejí Moricovi a Malenka "

 

14.12. 2007 - výňatek z mailu

...Na procházkách ji nejvíce zajímají psí kamarádi a holubi. V pondělí zde bylo docela přijatelné počasí, proto jsme si naplánovali procházku okolo přehrady. panička ale nedomyslela, že naše milá Malenka veme draka za kačenkama. Kačenky se ale nedaly a hup na velkou vodu a Mali hup za nimi. Najednou z ní byl vykoupaný pes při pěti stupních celsia :-). Domů jsme dorazili velice brzy, koupaní proběhlo naštěstí bez následků :-). Je to veliký mazel celé rodiny i okolního sousedství. Kousek od nás kamarádí s fletkou Maurí (pocházející z chovné stanice Vlčí stepi) a mají se moc a moc rádi. Mali je ale větší a pohlednější. Jednou za čas má Mali možnost se proběhnout s Irskou setřicí s kterou se náramně rádi navzájem ožírají. Jinak jsou to velké kamarádky. Mali se jí snaží stačit a potom odpadá a spí. První sníh, který napadl na Sv.Martina se jí velice, velice líbil, hrabala, norovala v něm, čumák věčně bílí od sněhu, na břiše sněhové kouličky, nedělá jí problém si do sněhu lehnou a kousat si v klidu klacíček (hlavně při venčení v šest hodin ráno).

3.2. 2008 - výňatek z mailu

Velký pozdrav vaší lidské rodince a psí smečce zasíláme z Jablonce. U nás na severu není zaplať pán bůch žádný sníh, což je asi všude stejné. Malenka je v pořádku,  miluje psí kamrády a celou rodinku. Při jakémkoli odloučení přichízí velká vítačka. Chodíme s ní hodně na procházky, moc se jí líbí v nákupních centrech a hlavně když jsou někde vyřazené uzené rybičky, to odmítá jít dál. Tento týden jsme měli návštěvu z Prahy, ze sdružení Psi pro život, přivezli nám vestičku a my vám zasíláme fotku Mali a Blanky jak jim to spolu sluší. V nejbližší době plánujeme nástup do lázní a Malenka pojede s náma. Dáme Vám vědět, jak to tam všechno zvládáme. S pozdravem Moricovi

31.10.2008   nádherný výsledek rentgenu kyčlí HD 1 / 0

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář