Jdi na obsah Jdi na menu
 


ALF

Zvídavý pejsek, který všemu musí přijít na kloub. Je veselý, hravý a je ho všude plno. Miluje lidskou společnost více než ostatní štěňata a neustále ji vyhledává a rád se vším "pomáhá". Je to pořádný taškář, Alf je to pravé jméno pro něj a hodně se s ním člověk nasměje.

 

Mladý pár z Prahy se zhlédl při procházce ve flatících, zalíbily se mu  naše stránky, jednal rychle jako kulový blesk a po krátké informaci o pejcích byl další den (3.7. 2007) téměř na druhém konci republiky. Alfík si je naprosto získal a věříme, že všichni si budou velmi dobře rozumět

 

11.7. 2007 - výňatek z mailu

,,Dobrý den,
tak jsem si říkala, že by Vás asi zajímalo, jak se má jeden z Vašich hafíků ve své nové smečce...

Musím říct, že jsem si hodně oddychla, když se ukázalo, že si na sebe zvykáme docela rychle (teda hlavně Alf na nás) a že touha objevovat nové věci je silnější než stesk po domově.

Alf mě velice mile překvapil svojí inteligencí. Je prostě užasný a jsem moc ráda, že jsme si ho odvezli. Alfik nemá naprosto žádný problém s čistotou, hned pochopil, kde se má venčit a když má náhodou potřebu během noci, tak si nás probudí. A venku je taky zlatíčko, přijde na přivolání a pokud při procházce lesem najde nějaké odpadky, které nikdy nenechá bez povšimnutí (i když je to sebemenší papírek od bonbonu), tak moc dobře ví, co znamená "pusť" a řekla bych, že teď už to bere do tlamičky stejně jen proto, že si je vědom, že když to pak pustí, tak dostane obrovskou pochvalu a kousek piškotku... :-)

Na druhou stranu také oceňujeme jeho temperament a zvídavost a hlavně přesvědčovací metody ve chvíli, kdy nespí a má pocit, že bychom se mu měli věnovat. To bývá naprosto neodolatelný, s rošťáckým kukučem sebere cokoli, co má zrovna u čumáku (ale zároveň na to také vidíme my dvounozí) a peláší s tím pryč a už jen čeká, až za ním vyrazíme s jeho hračkou. To pak velice ochotně opustí ukradený předmět a nechá se hned přesvědčit k nějaké hře.

Už jsme se zkoušeli podívat i k řece, voda se mu líbí, ale plavat se mu zatím moc nechtělo, tak jsme ho nechali, ať se pěkně seznámí s novým prostředím, ale věřím, že jen co zjistí, že umí i plavat, tak budu mít problémy ho z vody zavolat... :-)

Ještě jednou veliké díky za tu spoustu času, kterou jste s námi strávili, když jsme si pro něj u Vás byli a určitě se ještě ozveme a hlavně pošleme nějaké fotky, abyste viděli, jak se Alfovi vede."

29.11. 2007 - výňatek z mailu

...nejednou jsem si řikala, že bych Vám měla dát vědět, že se u nás má Alf dobře a že jsme kolikrát vzpomínali na to, jak dlouho jsme se u Vás rozhodovali, jestli si máme toho černýho ďáblíka odvézt nebo ne...

Alf si výborně zvykl nejen na pobyt mimo Prahu, kde jsme byli celé léto, ale perfektně zvládl i podzimní stěhování do bytu, rychle pochopil rozdíl mezi silnicí a chodníkem a našel si i tady spoustu psích kamarádů, které když pár dní nevidí, tak je celý nesvůj... jinak je to hrozný mazel, na to, že s ním skoro vůbec necvičíme je úžasně poslušný a
kamarádský jak ke psům, tak hlavně k dětem, takže prostě přesně takový pejsek, jakého jsme si přáli...

 

25.2. 2008 Na náš dotaz, zda můžeme během pobytu v Praze vidět Alfíka, jsme až po delší době dostali odpověď. Určitě bylo pro paní Novákovou těžké o tom psát: "Dobrý večer, ráda bych Vám řekla, že je to možné, ale je to 14dní, co shodou nešťastných náhod vběhl do silnice ....Bohužel nepřežil. Ještě jsem neměla dost sil Vám napsat. Moc nám chybí. Pokud se i přesto budete chtít setkat, tak se určitě domluvíme. Petra N."

27.2. 2008 Telefonicky jsme se dohodly, že zůstaneme nadále v kontaktu a že po obdržení fotek je dáme na naše stránky. Myslím, že oběma stranám je hrozně moc líto, že malinká Klárka přišla o svého chlupatého ochránce, našeho Alfíka, který tak miloval lidi. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář