Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘÍSPĚVEK ZKOPÍROVÁN Z WEBU VĚRČINA MÍJA SPOLKU NA ZÁCHRANU ZVÍŘAT.

 

Pomoc pro Jeníčka

 

www.mija.estranky.cz/fotoalbum/jenicek/

-  příběh Jeníčka v obrázcích

 

Sbírka ukončena !!!!!

 

Ohledně Jeníčka se strhla opravdu velká lavina solidarity, ale po konzultaci se specialistou nebude nakonec operace tak finančně drahá, jak se zprvu předpokládalo, proto sbírku zastavujeme. Moc všem děkujeme !

 

 

Více zde: 

http://www.mija.estranky.cz/fotoalbum/jenicek/

 

 

Pomoc pro Jeníčka - Sbírka UKONČENA !

 Jeníček potřebuje operaci, aby nepřišel o oko 

Sbírka je ukončena !

V záchytných kotcích ZKO Jablunkov (Moravskoslezský kraj) http://www.cvicakjablunkov.estranky.cz/ se nachází cca 3 měsíční plavý hladkosrstý pejsek Jeníček. Byl nalezen před 3 týdny na popelnici v kartonové krabici spolu se svou sestřičkou Mařenkou. Jeníček je čiperný a veselý, má však hendikep - v očku má zřejmě uvízlé cizí těleso, které se zapouzdřilo. Aby nepřišel o celé očičko, je třeba udělat speciální operaci rohovky. Obávám se, že takto je malá šance na adopci (ačkoli dle slov veterináře je jinak zdravý). Záchytné kotce jsou pod správou města a tak se na Jeníčkovu operaci zřejmě nenajdou peníze, jak jinak..

Jeníčkova případu, se ale ujala dobrovolnice a členka ZKO Jablunkov, paní ing. Olivie a požádala nás o pomoc.  4.8. by měl Jeníček odcestovat na oční kliniku do Ostravy. Rádi bychom pomohly, aby Jeníček mohl podstoupit operaci rohovky a nemusel tak přijít o oko.  Musí to být pro pejska značně nepříjemné mít v oku to, co vidíte na přiložených fotografiích. 

Pomozte prosím spolu s námi Jeníčkovi ! Pomozte nám dát dohromady potřebnou sumu na jeho operaci ! Děkujeme

O průběhu operace a výsledku  léčby, zde budeme informovat.

Č. účtu Olivie Bischofová: 2003498173 kód banky 0800, vedený u ČS Jablunkov

 4.8. 2010

Samé dobré zprávy : penízků se sešlo opravdu dost, určitě pokryjí všechny náklady spojené s operací i s doléčením, další zpráva je, že se našel nový páníček pro Jeníčka. Už teď je v kotci sám, jeho sestřička Mařenka už je v novém domově. Dnes musí nalačno, takže si Jéňu dopoledne vyzvednu, v 19.00 bude nejdříve v Ostravě vyšetřen (zatím byla předběžná diagnóza stanovena podle fotografií oka) a pak bude operován. Dnes pozdě večer se vrátíme a budeme vědět více. Jeníček bude poprvé cestovat vlakem a tramvají, auto definitivně dosloužilo.
Všem, kteří poslali na očenko Jeníkovi příspěvek, děkujeme.

Jsou to podle výpisu z účtu tito dárci :

Eva Šajtarová, Františka Blatoňová, Dana Dvořáková, Edita Konečná, Irena Střechová, Petra Maříková, Ing. Adriana Němečková,Ing. Jana Heidlová, Karmela Strapczyková, Alena Sodomková, Markéta Šifaldová, Milan Veselý, Ivana Němcová, Elzbieta Jedzoková, Eva Rihová,Zuzana Koláriková, Jana Paturová, Pavlína Motejzlíková, Jana Cibochová, Jarmila Cibochová, Kristina Cibochová, Erika Schafferová, Šildová Linda, Ing. Marie Sedláčková, p. Kačírek.

 

 5.8. 2010

Jeníček je po operaci !

Včera jsme se vrátili z Ostravy téměř před půlnoci, Jéňa byl bolavý, poblinkaný a celý zmámený po narkóze. Spal dobře celou noc. Ráno se napapkal, vytáhla jsem mu kanylu z přední nožky a odpočívá.
Pan doktor nás trochu polekal, protože po vyšetření zjistil, že očenko je v horším stavu než původně fotky napovídaly. Pravděpodobně se jedná o vrozenou vadu, bohužel nebyla zachvácena jen rohovka, ale také celé oko. Operovalo se dlouho, je vysoká pravděpodobnost, že zrak bude zachován v celém rozsahu. Pan doktor, přestože má už dovolenku, si nás ještě pozval dnes večer na kontrolu nitroočního tlaku, protože se obává jeho zvýšení. Poctivě rozkapáváme očko a aplikujeme mast, jsem zvědavá, co dnes oftalmolog řekne. Snad na další kontroly už nebudeme muset kvůli přístrojům jezdit tak daleko a bude stačit veterina v Jablunkově.

Co nejdříve dodáme výpis z účtu, výši vybrané sumy a fotografie Jeníčka po operaci ! Všem opravdu moc děkujeme !

 

8.8.2010 

Do fotogalerie přidány fotografie Jeníčka po operaci. Výpis z účtu dodáme z technických důvodů  cca. do  týdne. Děkujeme za trpělivost.

Pár nových zpráv o Jéňovi:


První snímky vás určitě vylekaly. Je to záběr na očko po operaci, šev pod horním víčkem. Byla mu provedena kromě jiného plastika rohovky, očko je stále ještě zakalené, ale dneska se mi jeví, že od spoda se začíná projasňovat jak pokračuje hojivý proces.
ráno rozkapáváme lékem MYDRUM a navíc 3x denně aplikujeme antibiotika v masti do spojivkového vaku. Denně porovnáváme palpačně nitrooční tlak srovnáním mezi oběma oky - jinak se musí okamžitě vysadit kapky a aplikovaly by se jiné s opačným účinkem To vše budeme dělat až do 21.8., tehdy má 2. kontrolu na očním v Ostravě. Jinak chodíme na veterinu do Jablunkova, veterináři jsou ve spojení.
Jeníček je čiperný, dobře papá, má zájem o hru, ale zatím nějak moc neřádí (což je dobře vzhledem k očičku).
Intenzivně se učí dělat potřebu venku na travičce a ne doma, jde mu to středně dobře.


Budoucí majitelé - 3 sourozenci ve věku 15 až 24 let + mamča - jsou od nás z městečka. Bydlí v 6. patře na sídlišti, ale ve vedlejší vesnici mají babičku s domkem a zahradou, kam jezdívají. Už 2 dny k nám domů pilně docházejí a berou si Jeníka na 2 hodiny s sebou, aby si na ně zvyknul, chtějí ho i na půl dne domů ukázat mamince. Po neděli půjdeme společně Jeníčka naočkovat. Rodina má vážný zájem, děcka by ho chtěly samozřejmě už hned teď, ale chápou, že se musí ukončit léčba. Jen doufám, že jim to nadšení vydrží.
Už teď musím říci, že se budeme s ním těžko loučit.
Poznala jsem, že nejsem na to sama, manžel a kamarádi rádi a ochotně jedou se mnou do Ostravy ( co maji také jiného dělat, když je moc prosím).

Zdravím a moc děkuji za spolupráci O. Bischofová

15.8.2010

Pejsánek se má výborně, očičko každý den kontrolujeme a ošetřujeme. K naší velké radosti, zakalená rohovka se opravdu každým dnem postupně od spoda začíná projasňovat. Za týden budeme po další velké kontrole u očního specialisty MVDr. Stáni v Ostravě, tak budemem vědět více.
V současné době je 1x odčervený a po 3 týdnech jej čeká druhé odčervení. Očkovat bude možno až po doléčení očička a skončení užívání léků.
Jeníček se každý den učí mnoho nového: zvuky domácích spotřebičů, intonaci lidské řeči, společenství více psů. Loužiček také ubylo. Zpočátku byl hodně bázlivý a nejjistěji se cítil v náručí nebo ve svém pelíšku za dveřmi a nechtěl se ani procházet po zahrádce, když zaslechnul štěkot naší smečky. Teď už je mnohem smělejší. Pořád má sice strach z cizích psů a k neznámým lidem je velmi nedůvěřivý, ale vzrůstá mu sebevědomí. Umí řádit jako každé štěně, rád přináší boty a pantofle a zkouší teď svoje mléčné zoubky opravdu na všem. Také už tak hltavě nejí, ví že dostane 4x denně jíst a ještě k tomu nějaký pamlsek - pomaličku jej učíme přivolání, sedni a jeho milované dej pac.Také má konečně svoje hračky. Je nesmírně mazlivý a v náručí se okamžitě zklidní a často takto rád spí ( a my relaxujeme s ním, protože ten příjemný pocit je oboustranný).
Říkáme si s mužem, že nakonec osud k němu je příznivě nakloněn - jeho budoucí majitel (je to ten nejstarší z sourozenců, už dospělý Adam) jej má moc rád, pokud je doma, tak je u nás každý den a bere si Jéňu na vycházky. Teď jej střídali mladší sourozenci. Jeníček si už na ně zvyká, což je fajn, protože by se jinak fixoval úplně na nás a pak by moc tesknil. Milý postřeh: když jsme si vyměňovali čísla mobilu, tak jsem zahlédla, že amatérský metalový baskytarista Adam má ve svém mobilu fotku Jeníčka. Zdravím a v příštíme-mailu posílám výpis z účtu .
                                                                   O. Bischofová

Na Jeníčka jste nám poslali celkem neuvěřitelných 12,150,-Kč !

Děkujeme všem těmto dárcům :

Ing. Sedláčková Marie 5000,-Kč

Šildová Linda     100,-Kč

Schafferová Erika  50,-Kč

Cibochová Kristina a Akki 100,-Kč

Cibochová Jarmila 100,-Kč

Cibochová Jana   100,-Kč

Motejzíková Pavlína 50,-Kč

Paturová Jana  300,-Kč

Kolaříková Zuzana   200,-Kč

Rihová Eva  500,-Kč

Neznámý  200,-Kč

Strapczyková Karmela 150,-Kč

Ing. Heidlová Jana  50,-Kč

Ing. Němečková Adriana 2000,-Kč

Maříková Petra 200,-Kč

Střechová Irena  250,-Kč

Konečná Edita  300,-Kč

Dvořáková Dana 200,-Kč

Blatoňová Františka 300,-Kč

Šajtarová Eva 100,-Kč

pan  Kačírek 200,-Kč

Výpisy účtů se jmény dárců ve fotogalerii ( pro zvětšení klikněte na obrázek) :

 

25.8. 2010

Jeníček je doma !

Jeníček byl v sobotu na kontrole v Ostravě. Od operace zvýšil svou hmotnost z 3,5 kg na 5 kg. Dr. Staňa byl s jeho zdravotním stavem velmi spokojen, očko se hojí nad očekávání dobře i přes rozsah původního postižení. Protože je na něm trochu nižší nitrooční tlak, je poněkud menší a jakoby vtažené, ale nejdůležitější je, že na ně VIDÍ !
Ještě týž den byl předán novému páníčkovi, který se nesmírně těšil. V září ještě bude muset Jeník navštívit jednou Ostravu. Pan doktor bude vyndávat stehy, zákrok těchto mikroskopických stehů bude prováděn pod sedací, čili opět bude spinkat. To už pojede Jeník v doprovodu svého majitele, samozřejmě že paní Olivie pojede také. 

Jak naložit s nevyčerpanými penězi se ještě dohodneme telefonicky. 

Během září zde doložíme kopie účtů ! 


 

 

Náhledy fotografií ze složky Jeníček